Spela nya casinospel och var med i utlottningen av tre fina prispotter
Av
Personal
Senast uppdaterad: 03/09/2020
Inte mindre än tre prispotter sköts till av Mobilbet i fredags. Den ena lades det 1000 gratisspinn i, den andra 100 Monsterspinn (högre insats) och i den tredje 10 000 kronor i kontanter. Varje pott har kopplats till ett litet uppdrag och klarar du det är du med i utlottningen av respektive pott som går nu på fredag klockan 15:00. Du kan givetvis kvalificera dig till alla dragningar men måste ha klarat kriteriet för de föregående uppdragen. Vill du vara med och tävla om den tredje måste du alltså klara ettan och tvåan också. Vill du vara med i utlottningen av prispott nummer två måste du även klara av den första.
Vad som krävs är för det första att du gör en insättning på minst 100 kronor innan kampanjperiodens slut, vid midnatt torsdag den 24:e mars. För prispott nummer ett krävs inte mer än att du omsätter en hundralapp i spelet
Drive. Den andra pottens dragning kräver lite mer och att du omsätter åtminstone 500 kronor i det nya spelet Fish Tank, som vi tyvärr inte recenserat än. Den sista potten och dragningen är kopplad till det nya Quickspin-spelet
Genies Touch och här blir det lite tuffare då du måste vinna 200 kronor eller mer på ett enda snurr.
Du måste även anmäla dig på kampanjsidan vilket givetvis kräver ett konto och ett användarnamn.
Har du inget kan du klicka här och skapa ett lite snabbt och lätt! Lycka till med utmaningarna och lotteriet.
Alla som deltar får förresten 10 free spins i Starburs, oavsett hur det går. Och det är som sagt Mobilbet vi snackar om så det finns inga omsättningskrav på gratisrundornas vinster.
